Українська інвестиційно-інжинірингова компанія ( УІІК) Українська інвестиційно-інжинірингова компанія ( УІІК)
| rus | укр

17 липня відбулася I Міжнародна конференція "Real estate Strategic Forum: перспективи партнерства у сфері нерухомості". Організатори заходу - Conference House и Українська інвестиційно-інжинірінгова компанія (УІІК) - у стінах столичного готелю Radisson SAS Hotel впершев зібрали професіоналів із різних сфер діяльності, щоб протягом чотирьох засідань детально розглянути і обговорити актуальні питання і можливості організації інвестиційних проектів у нерухомості.

Варто відзначити, що найбільш хвилюючими питаннями конференції, виявилися питання фінансування проектів у сфері будівництва, комерційної нерухомості і пошук нових надійних і ефективних інструментів для реалізації цих проектів. У зв'язку з цим серед доповідачів міжнародного форума були присутні активні участники фінансового сектора України - представники АППБ АВАЛЬ Віктор Высоцький, (який розповів про програми кредитування банку - житло в кредит на первинному і вторинному ринках, кредитування приватного будівництва і кредити на споживчі цілі); АТ ВАБанк Сергій Кульпинський і Олександр Кабро, а також представники Компанії по управлінню активами "КІНТО" Олександр Онуфрієнко, ТОВ "Компанії по управлінню активами "Профіт" Євгеній Любович.

У вступному слові генеральний директор ТОВ "Українська інвестичійно-інжинірінгова компанія" Сергій Левада  відзначив, що у звя'зку з поглинувшою будівництво конкурентною боротьбою "ареною дій стало залучення засобів від третіх осіб у житлове будівництво". Тому вибираючи стратегію реалізації інвестиційних проектів, забудівельник, на думку С. Левади, має замислюватись не тільки про якість і ціну нерухомості, але і застосовувати нестандартні інноваційні підходи для оптимізації обкладення налогом, достатнього впровадження засобів і реалізації прийнятного рівня цін на житло, уникаючи участі фінансових посередників. Серед таких інноваційних підходів УІІК виділено декілька етапів, із них - цільові облігації під квадратні метри, через венчурний паєвий інвестиційний фонд і кредитно-депозитні механізмы.

Оксана Климко, начальник Управління реалізації інвестиційних проектів і цінних паперів УІІК, продовжила тему реалізації інвестпроектів, і детально зупинилася на джерелах і структурі оптимального фінансування проектів у нерухомість.

Немалий інтерес учасників форума викликав виступ Сергія Кульпинського, керівника аналітичного відділа управління інвестійного бізнеса АТ "ВАБанк". У своєму звіті Сергій детально зупинився на практиці застосування фондових інструментів в процесі співробітництва фінансових закладів і девелоперів, головних способах фінансування будівництва і перевагах і перспективах віпуску цільових облігацій як найбільш популярних для здійснення будівництва. Як висновок за результатом виступу - цільовим облігаціям бути, оскільки їх еміссія дозволить вийти більшості будівельних компаній на додатні показники чистого прибутку, що підвищить їх рейтинги і зробить більш привабливими випуски цільових облігацій для інвесторів.

Говорили і про розділення відповідальності учасників інвестиційного процесу у будівництві. В своєму висупі Євгеній Любович із ТОВ "Компанія по управлінню активами "Профіт" зупинився на головних перевагах здійснення інвестування через інвестиційні фонди. Серед головних варто виділити мінімізацію ризиків, легальну мінімізацію податкового навантаження, систему захисту інтересів інвесторів, і при цьому інформаційну прозорість і наявність державного регулювання і контролю, а також управління активами за допомогою професійних спеціалістів компанії по управлінню активами.
В свою чергу директор юридичного департамента компанії по управлінню активами "КІНТО" Олександр Онуфрієнко відзначив головні інтереси КУА, як гаранта інтересів девелопера і інвестора - прозорість фінансових потоків, пріорітет задоволення інтересів інвесторів за допомогою спільної роботи бек-офіса, роботы служби фінмоніторінга, систематичної звітовності перед регуляторами, і, що важливо - знання особливостей національного фондового ринка.

Також на конференції обговорювалися і питання підготовки до реалізації інвестпроектів, а саме роль і значення консалтинга і аудита, представленого на форумі аудиторською фірмою "М.Т.Д.Аудит", юридичні аспекти інвестування, про які розповідав управляючий партнер юридичної фірми "Лавринович і Партнери" Максим Лавринович. В свою чергу Ялчин Джан Онур, генеральний директор ТОВ "Плей Мобайл Технолоджи", компанії по наданню телекоммунікаційних послуг, привів декілька прикладів впливу нових технологій на будівництво і сферу нерухомості.

Безпосередньо девелопери і ріелтори на конференціїи були представлені такими компаніями, як ТОВ "Слав-Інвест" в особі генерального директора Милана М.Паевича, президентом АСНУ Олександром Бондаренко и президентом CEREAN (Об'єднання асоціацій по нерухомості Центральної Європи) Артуром Оганесяном.
Перед тим, як поділитися досвідом в системному підході до управління інвестиційними проектами, Милан М.Паевич процитував Джоша Биллингса, котрий вважав, що "зоровий глузд - це вміння бачити речі такими, які вони є, і робити речі такими, якими вони мають бути", підкреслив хаотичність взаимодії в рамках проекту інвестора і замовника в границях українських реалій ринку нерухомості, відзначив нестабільність законодавства, нестійкість економіки і багато інших недоліків зовнішнього оточення інвестпроектів, і найголовніше - "небажання учасників грати за правилами гри". При цьому, за переконанням компанії "Слав-Інвест", системний підхід всюди однаковий, і дотримання культури ведення бізнеса, вибір правильного набору проектів і правильне їх виконання, а також підтримка проектів керівництвом дозволить компанії бути успішною як зі внутрішніми, так і з зовнішніми проектами.

Артур Оганесян, президент CEREAN, в своєму виступі натхненно закликав участників до активної участі у такому нелегкому ділі, як відродження довіри до посередницьких і консультаційних послуг, і формування відкритого, прозорого, зрозумілого і цивілізованого ринку нерухомості, чим приємно вразив і надихнув участників конференції. Однак основною темою його виступу все ж стали аргументи, здатні довести ріелторам переваги надання платної послуги власнику об'єкта нерухомості. Головний висновок, на думку шановного ріелтора, який можна зробити - "ми не працюємо з продавцем на ексклюзиві просто тому, що в нас не вистачає аргументів його в цьому запевнити!". Колега А.Оганесяна по діяльності в АСНУ, Олександр Бондаренко в свою чергу, порекомендував участникам вкладати засоби у білоруську нерухомість, якій "грозить" ріст цін, аналогічний українським періоду 2002-2003 років і далі, а також відзначив, що перевага інвестицій у вітчизняну нерухомість зводяться до мінімуму по причині непрозорості управління земельними ресурсами. На думку А.Бондаренко, домогтися зниження вартості квадратного метра можно лише збільшенням пропозицій, і наведенням порядку в земельних ресурсах країни і їх законодавчим регулюванням.

Підводячи підсумки I Міжнародної конференції, можна впевненно сказати, що пройшла вона під знаком, за вираженням одного з участників, "камерного спілкування", де називають речі своїми іменами, разом шуткують над недоліками, разом пишаються досягненнями, і завдяки такій можливості, разом знаходять вихід зі складних ситуацій. Организатори I Міжнародної конференції виражають подяку всім партнерам, доповідачам і участникам, і сподіваються на подальшу продуктивну і інформативну співпрацю.

Перейти до переліку новин


ГОЛОВНИЙ ОФІС
м.Київ, ул. Жілянська, 101
т. +38(044) 495-33-03, 495-33-04
ф.(044) 495-33-05
e-mail: office@uiec.com.ua
ВІДДІЛ ПРОДАЖУ
Дніпровска набережна 1б. Поверх 2.
+38(050)441-17-02
+38(095) 282-16-10, +38(044) 553-66-47
e-mail: sales@uiec.com.ua
ПРОЕКТНО-ДІЗАЙНЕРСКИЙ ВІДДІЛ
Дніпровска набережна 1б. Поверх 3
ООО «Украинская инвестиционно-инжиниринговая компания» Зроблено в студії